MENÜ

SERVİS HİZMETİ

paktaş bina


SINIRLI GARANTİ

Paktaş Platform, kendisinin ürettiği ve sattığı her yeni makinenin müşteriye teslim tarihinden itibaren 2 yıl süre ile malzeme ve işçilik kusurlarından muaf olmanızı ve 10 yıl süre ile yedek parça teminini garanti eder. Paktaş Platform Bakım Departmanı tarafından yapılan inceleme üzerine kusurlu bulunan kısımlar Paktaş Platform tarafından özel hoşgörü ile ücretsiz olarak yenisiyle değiştirilecek veya tamir edilecektir. Bir sözleşmeyle belirtilmediği sürece periyodik bakımlar müşterinin sorumluluğundadır, ücrete tabidir.

Paktaş Platform Bakım Departmanı garanti süresi boyunca herhangi bir olası garanti durumunda 48 saat içersinde bilgilendirilmelidir. Garantili tamir veya değişimi gerçekleştirecek personel herhangi bir garantili tamir veya değişim gerçekleştirmeden önce Paktaş Platform Bakım Departmanı’ndan özel onay edinmelidir.

YEDEK PARÇA GARANTİSİ

Paktaş Platform tarafından yapılan veya satılan her yedek parça, parçanın üzerine yerleştirildiği makinenin normal garanti süresi haricinde “Sınırlı Garanti’ye” tabi değildir.

BU GARANTİ HARİCİ OLANLAR ve PAKTAŞ PLATFORM’UN GARANTİ ETMEDİKLERİ:

1. Paktaş Platform malzeme temin firmaları tarafından üretilen, firmaların kendi garantilerini sağladığı makine, motor, lastik, akü vb. donanımlar Paktaş Platform tarafından ayrıca garanti edilmemektedir. Fakat Paktaş Platform bu tür garanti şartlarının sorumluluğunu üstlenmektedir.

2. Paktaş Platform, kendi Mühendislik ve/veya Bakım Departmanı’nın yazılı onayı olmadan yapılan müdahale ve/veya değişiklik nedeniyle ürününün veya herhangi bir kısmının stabilite, emniyet veya hizmet ömrü ters etkileniyorsa, Paktaş Platform fabrikasının dışında değiştirilen ürünleri garanti etmemektedir.

3. Paktaş Platform hor kullanma, hatalı bakım veya kazaya maruz kalan ürünleri garanti etmemektedir. “Hor Kullanma” fabrikada değer biçilen maksimum yük kapasitesi veya hızlarını aşan kullanımı kapsamaktadır fakat bununla sınırlı değildir. “Hatalı Bakım” kullanma, bakım ve yedek parça kılavuzlarının içerdiği tavsiyeleri takip etmemeyi kapsamaktadır fakat bununla sınırlı değildir. Paktaş Platform hidrolik yağ, filtreler ve yağlamayı içeren fakat bununla sınırlı olmayan normal bakım, hizmet ayarları ve değiştirmeden sorumlu değildir.

4. Paktaş Platform, herhangi bir üründe yer alan parçaların normal aşınmasını garanti etmemektedir. Bileşende yer alan kısımların normal aşınması kum püskürtme uygulaması gibi makinenin kullanılacağı uygulama veya ortam tipine göre değişir.

5. Paktaş Platform, herhangi bir kimyasal veya aşındırıcı maddeye direk temasa eden ürünleri garanti etmemektedir.

6. Paktaş Platform, makineyi bir onarım tesisine taşıma maliyeti, makinenin aksaklık süresi, işçilerin kayıp zamanı, kayıp siparişler, kayıp kira geliri, kaybedilen kar veya artan maliyeti kapsayan fakat bununla sınırlı olmayan, herhangi bir parça veya donanım kusuruyla ilişkili önemli veya önemsiz masraf, kayıp veya hasarları garanti etmemektedir.

7. Paktaş Platform, yetkili kişi tarafından, zamanında ve doğru şekilde yapılmayan periyodik bakımlardan kaynaklanan arızaları garanti etmemektedir.

8. Müşterinin tesislerinde yapılacak müdahalelerde, personelin iş sağlığı ve iş güvenliği konularında uygun çalışma ortamının sağlanması ve bakım personelinin sorumluluğu müşteriye aittir. Yetersiz ve/veya Hatalı iş sağlığı ve iş güvenliğinden kaynaklı doğabilecek hukuki ve cezai durumları Paktaş garanti etmemektedir.

9. Ayrıca Türkiye sınırları dışında garantiye giren servis hizmetlerinde yalnızca malzeme garantisi sağlamaktadır, diğer tüm masraflar alıcıya aittir.

Paktaş Platform Genel Müdürü, Mühendislik Müdürü, Satış Müdürü veya Pazarlama Müdürü tarafından yazılı olarak ayrıca değiştirilmedikçe bu garanti, Paktaş Platform’un ifade edilen ya da ima edilen beyanları ve sorumluluklarının yerine geçmektedir.

PAKTAŞ PLATFORM BU SINIRLI GARANTİ TANIMLAMASININ HARİCİNDEKİLERİ GARANTİ ETMEMEKTEDİR. SATILABİLİR OLMA VEYA ÖZEL BİR AMAÇ İÇİN UYGUNLUK KONUSUNDA HİÇBİR GARANTİ İMASINDA BULUNMAMAKTADIR VE BU YOLLA KİŞİ VEYA MAL HASARINA YOL AÇAN FAKAT BUNUNLA SINIRLI OLMAYAN ÖNEMLİ VEYA ÖNEMSİZ HASARLARA AİT HİÇBİR YÜKÜMLÜLÜK KABUL ETMEMEKTEDİR.

Müşteriler tüm garanti taleplerini Paktaş Platform Bakım Departmanı’na iletmelidirler.

Merkez: Sepetlipınar Mahallesi Demokratlar Caddesi No:21 Başiskele KOCAELİ